COOL KUL

Olmak yada olmamak!

Başlıktaki ya-da ayrı mı yazılıyor bilmiyorum. Araştırmayacağım!

Yıllardır internet aleminde farklı mecralarda ve deneyimlerde var olma mücadelesi veren bir insanım. Kurup yönettiğim site sayısı iki insanın iki el ve iki ayak parmaklarını geçer zannımca. Sayısını bilmediğim için böylesi zor bir matematik önermesiyle adet veriyorum. Bu arada matematiği çok seviyorum ama uzaktan! Facebook sosyal maceramızın içine edene kadar forumculuk yapmak (forum kurmak ve yönetmek) en büyük kabiliyetlerimden sayılabilir – ki bu ayrıcalık hissi kendimi mühim adam sanmama da epey yardımcı oldu. Bilgisayar karşısında oturmak bana ekstaradan +20 kiloya mal olmuştur. Nitekim bu da değersiz menkul olarak sürekli yanımda taşıdığım bir varlık. Kurup yönettiğim bugünkü adıyla sosyal medya sitelerinin büyük kısmı aslında kurup ama yönetemediğim siteler olarak kayda geçsin lütfen. İki ayrı haber sitesi, 3 ayrı forum, sayısız blog ve portal gümledi. Elimde hala 9 yıl önce kurulan ve aslında kendiliğinden büyüyen ve bugüne gelen bir forum sitesinden başka neredeyse bir şey yok. Sonra birgün dedim ki dünyayı ben mi kurtaracağım (para kazanamadı) en iyisi kişisel site kurup orada var olayım. E onu da başaramadım. Kişisel sitelerime defalarca virüs bulaştı ve defalarca yeniden kurmak icap etti. İnanmayan web archive sitesinden eski tutanaklara bakabilir. Yalanı sevmem ama gereksizse. Bu kadar ayrıntı yeter.

Şimdi güzel kardeşim şunu söyleyeyim sana; coolkul mahlası ile kurduğum bu siteyi sanırım 5. kez baştan kuruyorum. Sıfır içerik ve sıfır müdavimle. Sen muhtemelen sosyal medya siteleri ve mikroblog accountum aracılığı ile bu siteye geldin ve bu yazıyı okudun. Acı bana, destek ol. Bol share ve bol PR için senin desteğine ihtiyacım var. Seni temin ederim ki “bir blog gördüm” ile başlayacağın cümleler kurabilmen için sana gerekli içeriği sağlayacağım. Bu sefer olacak ama sensiz olmaz.

Her boku biliyorum. Sinema eleştirisi, dizi yorumu, kitap tavsiyesi, reklamlar hakkındaki görüşüm, edebiyat çalışmalarm, (ki gerçekten sevdiğim şiirlerim var ve arada hoşuma giden denemeler de yazarım) ve aklına ne gelirse buraya toplayacağım. Emin ol ukala değilim ama bildiklerimi de söylemekten çekinmem.

“Olmak” niyetindeysek “olmamak” için elimizden geleni yapmalıyız değil mi? E bu ikimize bağlı!

Hadi rastgele.

coolkul

Add comment

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.